کنسرتی با طعم گیلاس

کنسرتی با طعم گیلاس

کنسرتی با طعم گیلاساعضای گروه دنگ شو یکشنبه ۲۴ مردادماه در سالن همایش‌های برج میلاد با هوادارانشان تجدیددیدار کردند.

کنسرت تابستانه دنگ شو با “بهار دلنشین” آغاز شد و همخوانی حاضرین را به همراه داشت این قطعه که از محبوب‌ترین قطعات تاریخ موسیقی ایران است و بارها توسط گروه‌های مختلف اجراشده بود این بار توسط گروه دنگ شو به صحنه رفت که حال و هوای ابتدایی اجرا تحت تأثیر این آهنگ و ورود میلاد باقری و هم‌خوانی با طاها شجاع نوری (طاها پارسا) نیز بود.
درحالی‌که با توجه به شروع اجرا بعضی حاضرین هنوز وارد سالن می‌شدند طاها پارسا از آن‌ها تشکر کرد که در این ترافیک و مشکلات تهران شلوغ و در عصر یک روز کاری به اجرای دنگ شو آمده‌اند و به آن‌ها اشاره کرد که عشق آورده‌اند و این سرآغازی بود برای اجرای “عشق آمد” که شکل خاص و متفاوت خواندن این قطعه توسط طاها پارسا و موسیقی پرهیجان آن فضای شاد و پرانرژی را در سالن ایجاد کرده بود.پس‌ازآن “گرم بخند” اجرا شد که انرژی زیاد طاها پارسا و میلاد باقری در این اجرا لبخند را به لبان بعضی از حاضرین آورده بود.
با اضافه شدن “آیدین ترکیان” و تک‌نوازی کمانچه‌اش سالن حالت سنگین‌تر و خاصی به خود گرفت که با اضافه شدن سازهای دیگر “آبان،کاشی ۱۶” از آلبوم اتاق گوشواره خوانده شد و “چه خواهد بودن” از آلبوم شیراز چهل ساله به اجرا درآمد. انتهای این قطعه با حضور “اسحاق چگینی”نوازنده نی همراه بود که اجرای وی در کنار دیگر نوازنده‌ها و سازها گاهی مانند دوئل و قدرت‌نمایی بود که جذابیت‌های اجرا را افزایش داده بود و نوای نی را هم دل‌نشین‌تر کرده بود.
با پایان این قطعه تمام نوازنده‌ها به‌غیراز نوازنده تمبک و نوازنده پیانو به همراه میلاد باقری صحنه را ترک کردند تا این قطعه به‌صورت تکخوانی اجرا شود “دلبر شیاد” خوانده شد تا پس‌ازآن نوبت تک‌خوانی طاها پارسا به همراه پیانو و تمبک شود و وی “طعم گیلاس” را اجرا کرد و با پایان آن به مرحوم کیارستمی، جایزه فیلم کن و به حضور بازیگر نقش اول این فیلم یعنی همایون ارشادی در سالن اشاره کرد که با تشویق حاضرین همراه بود تشویقی که تا مدتی قطع نشد. با اضافه شدن دیگر اعضای گروه “حباب” قطعه‌ای که به‌تازگی منتشرشده بود و آخرین اثر دنگ شو نیز هست اجرا شد.
اجرا با “باد گناهکار” ادامه پیدا کرد و تلاش‌های طاها پارسا برای ایجاد هیجان در سالن نتیجه‌بخش بود و حاضرین با دست‌هایشان گروه را همراهی می‌کردند.این خواننده در ابتدای اجرا اشاره کرده بود که کنسرت گاهی می‌تواند بی‌حال باشد ولی ما اهلش نیستیم.
بعد از پایان قطعه پارسا اعلام کرد که باید چند تشکر کرد و قبل از اولین تشکر گله‌مندی کرد که ایمیل‌های توهین‌آمیزی برای این تشکر دریافت کرده است اما باز هم یادی کرد از سربازانی که به خاطر میهنشان و جای ما می‌جنگند و از ما دفاع می‌کنند و پس‌ازآن از حضور غزل شاکری و از تهیه‌کننده‌های این اجرا یعنی موسسه آوای فروهر و برادران حاتم پور نیز تشکر کرد.
اجرا ادامه پیدا کرد و “رد شو” از اتاق گوشواره خوانده شد “مرا خود با تو چیزی در میان است” که غزلی از سعدیست هم در سالن اجرا شد ، درحالی‌که اجرا به لحظات پایانی نزدیک می‌شد اعضای گروه دنگ شو در تلاش بودند اجرای بهتری داشته باشند و تا آخرین لحظه برای حاضرین خاطره سازی کنند و “آتش و باد” و هیجان سالن و آهنگ نشان‌دهنده این ماجرا بود. با پایان قطعه و وقت طاها پارسا که برای گرفتن وقت بیشتر صحبت کرده به حاضرین اعلام کرد که دقایقی هم بعد از اذان مغرب با آن‌ها خواهند بود که این خبر لبخند را به لبان دوستداران این گروه هدیه کرد.
با اتمام اذان و بازگشت گروه انرژی بیشتری به حاضرین داده شد با اجرای قطعه “دنگ شو” و این حال و هوای خوب با اجرای دوباره “باد گناهکار” افزایش یافت و این اجرا همان‌طور که قولش داده‌شده بود باانرژی زیادی انجام شود و اعضای دنگ شو و خوانندگان آن تلاش خودشان را کردند.
رضا شایا(پیانو)،طاها پارسا(وکال و ساکسیفون)،میلاد باقری(خواننده)،خشایار روانگرد(درامز)،آیدین ترکیان(کمانچه)،صبا صمیمی(تمبک)،اسحاق چگینی(نی)،سروش عدل(گیتار بیس) اعضای حاضر گروه دنگ شو بر روی صحنه بودند.
لینک کوتاه مطلب
16 آگوست 2016 3,305 0
نظرات
دانلود آهنگ جدید | پرشین سانگ