چگونگی برگزاری دهمین دوره جشنواره موسیقی نواحی

چگونگی برگزاری دهمین دوره جشنواره موسیقی نواحی

چگونگی برگزاری دهمین دوره جشنواره موسیقی نواحی
همچنین در بخش غیر موسیقایی (هنرهای موسیقی محور) دهمین دوره جشنواره موسیقی فجر، تلاش‌هایی در جهت استفاده از مدیوم‌های دیگر هنری از جمله مدیوم‌های تجسمی و سینمایی برای پرداختن به موسیقی نواحی صورت گرفته است. برای مثل برگزاری نمایشگاه یا اکران فیلم‌های مستند مربوط به موسیقی نواحی از جمله‌ برنامه‌های بخش هنرهای موسیقی محور جشنواره هستند.

محوریت دوره دهم جشنواره موسیقی نواحی، روایت‌خوانی و منظومه‌خوانی است که به همین خاطر از عاشیق‌ها و منظومه‌خوان‌های آذری، مازندرانی، خراسانی و... نیز برای اجرا در این جشنواره دعوت به عمل می‌آید. منظومه‌خوانی از سنت‌های قدیمی ایران است که در مراسم‌های جشن و سرور همچون عروسی‌ها اجرا می‌شده است. منظومه‌های کوراغلو و اصلی و کرم از منظومه‌های مهمی هستند که بیشتر عاشیق‌های آذری آن را می‌خوانند.

این جشنواره اهداف خود را حفظ و انتقال ویژگی های آیینی موسیقی نواحی ایران به آیندگان، پاسداری از نغمات قدیمی و مواریث معنوی و سجایای نهفته در این موسیقی و فراهم سازی بستر مناسب برای به دست آوردن بازمانده های موجود و احیاء انواع فرم های اجرایی موسیقی نواحی ایران اعلام کرده است.

علاقه مندان می‌توانند برای دریافت فرم شرکت در مسابقه و متن کامل فراخوان به سایت انجمن موسیقی ایران مراجعه کنند.
لینک کوتاه مطلب
1 آوریل 2017 1,902 0
نظرات
دانلود آهنگ جدید | پرشین سانگ