پالت در شب‌های موسیقی بارانا به روی صحنه رفت

پالت در شب‌های موسیقی بارانا به روی صحنه رفت

پالت در شب‌های موسیقی بارانا به روی صحنه رفت


گروه موسیقی پالت شامگاه چهارشنبه ۲۷ مرداد در فضای باز کاخ نیاوران و در قالب فستیوال «شب‌های موسیقی بارانا» به روی صحنه رفت.

با آغاز کنسرت و با اجرای قطعات «لیلی جان» و «یادگار دوست» امید نعمتی خواننده‌ی گروه اظهار کرد: خیلی هیجان داشتم این لحظه برسد. از برادران پورناظری که این فستیوال را برگزار کردند، تشکر می‌کنم و خوشحالم موسیقیدان‌های قدیمی و جدید در آن شرکت کردند. امیدوارم این لحظه‌ها، ادامه‌دار باشد.

در ادامه آهنگ «ماهی و گربه» نواخته شد و نعمتی اشاره کرد شهرام مکری – کارگردان فیلم ماهی و گربه - نیز در میان مخاطبان حضور دارد.

قطعات «لیلی»، «مثلث»، «والس شماره ۱» اجرا شدند و سپس شقایق صادقیان – نوازنده فلوت مهمان - به روی صحنه آمد تا پالت را همراهی کند. «سرزمین‌های شرقی» آهنگی بود که در ادامه نواخته شد.

در این قسمت از اجرا امید نعمتی جای خود را به مهدی ساکی – خواننده مهمان - داد تا قطعه‌ای را با لهجه جنوبی اجرا کند.

سپس با بازگشت نعمتی به صحنه، دو آهنگ نوستالژیک «برگ خزان» و «می‌رقصد زندگی» که توسط این گروه بازخوانی شده است، اجرا شد. نعمتی بیان کرد که قطعه «می‌رقصد زندگی» را به یاد عباس مهرپویا می‌نوازند.

آهنگ «سال به سال» توسط پالت به بهداد سلیمی و محمد بنا تقدیم شد و نعمتی درباره آن گفت: ما می‌خواهیم بگوییم هر اتفاقی که رخ بدهد، آن‌ها قهرمانان ما هستند.

در ادامه «آقای بنفش» به معرفی مهمانان ویژه این کنسرت پرداخت و گفت: نادر مشایخی، کمال تبریزی، رضا درمیشیان، شهرام مکری، رسول صدرعاملی و بابک برزویه در میان ما حضور دارند.

او با بیان این‌که خانواده کامکارها نیز مخاطب این اجرا هستند، اضافه کرد: زمانی که بچه بودم، به کنسرت کامکارها رفتم و نواختن دف بیژن کامکار در این کنسرت آن‌قدر روی من تاثیر گذاشت که در خانه با قوطی سوهان، دف می‌زدم. سال‌ها گذشت و من شاگرد این خانواده شدم. من در کودکی سه اسطوره داشتم. سوپرمن، مارادونا و بیژن کامکار. آن دو نفر هیچ گاه به کنسرتم نیامدند، اما خوشحالم که بیژن کامکار در اینجا حضور دارد.

در بخش پایانی این کنسرت «آقای بنفش» از مردم درخواست کرد که میان اجرای «خونه مادربزرگه» و «نرو بمان» یکی را انتخاب کنند که در آخر نیز هر دوی این قطعات اجرا شد و با همخوانی مخاطبان کنسرت همراه بود.

یکی از نکات این اجرا که توجه اکثریت مخاطبان کنسرت را به خود جلب کرده بود این بود که از ابتدا تا انتهای اجرا و هر زمانی که فرصتی پیش می‌آمد، شخصی از ردیف‌های انتهایی صندلی‌ها با صدای بلند درخواست می‌کرد تا آهنگ «قاصدک» اجرا شود که در پایان نیز ناکام ماند و این قطعه اجرا نشد.

همچنین نعمتی روی صحنه اعلام کرد که تولد پدر مهیار طهماسبی – نوازنده ویولونسل گروه - با این کنسرت مقارن شده و او در میان مخاطبان حضور دارد، این کار باعث شد تا مردم به صورت خودجوش آهنگ «تولدت مبارک» را برای وی بخوانند.

روزبه اسفندارمز (نوازنده کلارینت، ساکسیفون)، داریوش دهقانی آذر (نوازنده کنترباس)، سردار سرمست (نوازنده آکاردئون)، کاوه صالحی (نوازنده گیتار)، محمد امین طاهری (نوازنده درامز)، مهیار طهماسبی (نوازنده ویولونسل)، امید نعمتی (خواننده)، مهدی ساکی (خواننده مهمان) و شقایق صادقیان (نوازنده فلوت مهمان) در این کنسرت، هنرنمایی کردند.

گفتنی است در فستیوال «شب‌های موسیقی بارانا» که از ۲۱ تا ۲۹ مردادماه برگزار می‌شود، گروه‌ها و هنرمندانی مانند لوریس چکناواریان، کامکارها، شهرداد روحانی، کیخسرو پورناظری و گروه شمس و سهراب پورناظری همراه «آنتونیو ری» به اجرای برنامه می‌پردازند. همچنین طبق اعلام برگزار کنندگان پنج درصد از فروش بلیت‌های این برنامه به کودکان مبتلا به سرطان تحت حمایت محک و همچنین درصدی دیگر از فروش برای حمایت از موسیقی‌دانان در حوزه‌ سلامت و رفاه در نظر گرفته شده است.
لینک کوتاه مطلب
21 آگوست 2016 3,188 0
نظرات
دانلود آهنگ جدید | پرشین سانگ