هنرمندان موسیقی همدرد بازماندگان فاجعه نفتکش سانچی

هنرمندان موسیقی همدرد بازماندگان فاجعه نفتکش سانچی

هنرمندان موسیقی همدرد بازماندگان فاجعه نفتکش سانچی

هفته پیش بود که یک نفتکش ایرانی به نام سانچی آب‌های کشور چین بر اثر یک سانحه آتش گرفت. در روزهای اول میلیون‌ها ایرانی و خانواده خدمه سانچی چشم امید به معجزه‌ای داشتند که در دل دریاها رخ دهد. اما سانچی با 32 خدمه ایرانی در آب‌های اقیانوس جاودانه شد و 32 خانواده و میلیون‌ها ایرانی داغدار شدند. گویی دست تقدیر چنین است که هر سال باید زمستان را برایمان با سیاهی آغاز کند. زمستانی که در دفتر نقاشی کودکی همه ما نشانه همیشگی‌اش آبی و سفید بود. زمستانی که دی ماه سال گذشته قهرمانان پلاسکو را از ما گرفت و امسال هم برای دریانوردان داغدارمان کرد.

طی ساعات گذشته و پس از اعلام خبر غرق‌شدن نفتکش سانچی جمعی از هنرمندان عرصه موسیقی هم واکنش‌های گوناگونی نسبت به این فاجعه تلخ داشتند که در این گزارش مروری بر آنها داشته‌ایم:

هوروش‌بند: تسلیت به تمام خانواده‌های داغدیده این حادثه، فقط میتونم برای آن عزیزان از خدا طلب مغفرت و برای بازماندگانشان طلب صبر کنم. چقدر این روزا خبر بد بهمون می‌رسه، خدا به مردم این سرزمین آرامش عطا کن، آمین.

حامد برادران: خبرهای بد تمومی نداره... روحشان شاد... خدا به خانواده‌هاشون صبر بده.

کیان مقدم: تسلیت میگم به تمام ملت ایران، بخصوص خانواده‌های داغدار دریانوردان عزیزمون. شهیدان بر حق.

میلاد باقری: گر حال تو همچون منِ آشفته خراب است/گر خواهش دل‌های من و تو بی حساب است/ ای وای به حال هر دوی ما / ای وای به حال هر دوی ما... #تمام #سانچی

امیرحسین اویسی: تسلیت.

شهرداد روحانی: تسلیت به ملت ایران...

ماکان بند: تسلیت هموطن. آرزوی صبر داریم برای خانواده‌های داغدیده.

رستاک حلاج: شعله تا سرگرم کار خویش شد/ هر نی ای شمع مزار خویش شد #افسوس

محسن چاوشی: #سانچی

اشکان کمانگری: تسلیت به هم میهنان عزیز و خانواده عزیزان این سانحه #تسلیت

کارن همایونفر: تسلیت به تمام ایران و بازماندگان ملوانان هموطنم. در دریا سوختن شما تکرار سرنوشت همه ماست مثل روی گنج زیستن در فقرمان...

غزل مهدوی: به ساکنان سلامت خبر که خواهد برد/ که باز کشتیِ ما در میان غرقاب است....؟

علی رهبری(پازل بند): تسلیت به خانواده ی این عزیزان و مردم سرزمینم.

پازل‌بند: اهالی سانچی دریا دل بودند از خاک دل بریدن و دل به دریا زدن. تسلیت به خانواده این عزیزان.

امیر تاجیک: خداوندا؛ غم و اندوه را از این سرزمین دو فرما. آرامش و محبت و ثروت و سلامتی را به ایرانیان ده. تسلیت به داغداران دریا دل و خانواده محترمشان.

فرید احمدی: خداحافظ! برادران زیبایم. دسته گل را روی آب می‌گذارم.

علی حق‌شناس: ایرانم تسلیت.

ایمان حجت: فال دیریست که بد می‌آید/هرچه صد رفت نود می‌آید/ تا نیاسوده‌ام از اینکه چه شد/ صد هزاران چه شود می‌آید. حتی دیگه از گفتن و شنیدن این واژه خسته شدم (تسلیت)

حامی: همه 32 سرنشین نفتکش جان باختند. #تسلیت کلمه‌ای که چند سالیست روی پیشانی #ایران نوشته شده. آی مردم، زمانه ی عزاست... رخت سیاه بر تن کنید و بر سر و سینه بکوبید، زمانه ی عزاست.

عباس سجادی: خانه‌ام آتش گرفته است، آتشی جانسوز/هر طرف می‌سوزد این آتش/پرده‌ها و فرش‌ها را، تارشان با پود/من به هر سو می‌دوم گریان/ در لهیب آتش پر دود/ وز میان خنده‌های‌ام تلخ/ و خروش گریه‌ام ناشاد/ از درون خسته‌ی سوزان/ می‌کنم فریاد، ای فریاد! ای فریاد!. تسلیت عمیق به خانواده داغدار کارکنان نفتکش سانچی

آنسامبل شهرزاد: گشته هر گوشه ی چشم از غم دل دریایی.

سیامک عباسی: ای دیر به دست آمده بس زود برفتی/ آتش زدی اندر من و چون دود برفتی. روحشون غرق در آرامش باد. برای خانواده‌های این شیردلان، صبر آرزو می‌کنم.

گروه سون: برای دریانوردان عزیزمون که از دستشون دادیم از خداوند طلب مغفرت و برای خانواده محترمشون و همه مردم ایران آرزوی صبر داریم.

نیلوفر فرزندشاد: تسلیت به خانواده‌های داغدار ایرانم. به همه ماکه شاد سوختن و سوختن و سوختنیم.

امیر عظیمی: قهرمانان آب‌‌های آزاد یادتان همیشه در قلب‌های ما خواهد ماند. روحتان شاد فرشته‌های پرکشیده.

رضا یزدانی: از آسمون و زمین و دریا فقط بلا میاد برای مردم این سرزمین؟؟!! روحشون شاد. خداوند به بازماندگانشون صبر بده...

علیرضا عصار: هرچه مرهم میگذارم بند میاید مگر؟/ ای وطن خون تو از اروند میاید مگر؟ از صمیم قلب این فاجعه بزرگ رو تسلیت میگم به خانواده‌های داغدار این عزیزان و همه ملت ایران که همه ما امروز داغداریم.

علی جعفری پویان: ما دلمان سوخت و آنها تن و وجودشان... خیلی متأثر شدم... تسلیت به خانواده و عزیزانشان. یادشان گرامی.

محمد علیزاده: خدا به خانواده‌هاشون صبر بده. خیلی سخته خیلی.

سالار عقیلی: برساده باده که غم روی نمود ای ساقی/ این شبیخون بلا باز چه بود ای ساقی. پایان امید... تسلیت به خانواده‌های داغدار دریانوردان، سربازان وطن... تسلیت وطنم.

بهنام صفوی: تسلیت... باز هم ملت ایران داغدار شد و ای کاش اینگونه نمی‌شد. به همه خانواده‌های محترم جانباختگان این حادثه تلخ و مردم ایران تسلیت عرض می‌کنم. روحشان شاد و یادشان گرامی.

محسن رجب‌پور: تو را می‌سپارم به دامان دریا. تسلیت به همه خانواده‌های داغدار و هموطنان گرامی

امید نعمتی: همیشه تاریخ گواهی داده است: از پس این همه آتش و مرگ، روزی زندگی، ققنوس‌وار برمی‌خیزد. باز هم تسلیت به مردم عزیزم.

پویا نیکپور: یک فاجعه دیگر. ایران تسلیت. بار دیگر شاهد جان دادن عزیزانمان در کشتی نفتکش سانچی بودیم و هیچ نماند از آن غیوران جز نام نیکشان... درود به شرفشان. صد افسوس. تسلیت به خانواده‌های داغ دیده.

آریا عظیمی‌نژاد: کدام دانه فرو رفت در زمین و نرست/ چرا به دانه انسانت این گمان باشد؟ روحشان شاد.

علیرضا قرایی‌منش: از صمیم قلبم تسلیت میگم به همه مردم ایران بخصوص خانواده‌های ایران عزیزان.

عبدالجبار کاکایی: نه بی تو سکوت/ نه بی تو سخن/ به یاد تو بودم به یاد تو من/ ببین غم تو/ رسیده به جانم/ بگو چه کنم؟

نیلوفر محبی: انقدر عزا بر سرمان ریخته اند که فرصت زاری نداریم... تسلیت به خانواده‌های دریانوردانمان.

بابک زرین: ایرانم... تسلیت.

علی اوجی: هیچی ندارم که بگم... اندوه بزرگیست. تسلیت به خانواده این عزیزان و مردم ایران.

علی زندوکیلی: تسلیت هم وطن.

رضا صادقی: ایران تسلیت.

اهورا ایمان: لهجهی درد دردناک است. شعله‌ور شدن روی اقیانوس دردناک است. تمام آب‌های جان زیر پایت باشد و تو با آتش تن به تن شوی دردناک است.

امیر عظیمی (نوازنده و آهنگساز): بخش بزرگی از قلب و تاریخ و دردهای این سرزمین و مردمش شدید. از صمیم قلب به همه ی بزرگوارانی که قهرمان‌های ایرانی رو توی حادثه سانچی از دست دادن، تسلیت می‌گم و ا خدا براشون صبر می‌خوام.

حسین شریفی: نه نوحی هست تا از موج و طوفان بر کشد ما را... نه موسایی که بشکافد عصایش آب دریا را... نه ابراهیم تا ناگه سازد از آتش...

مهیار علیزاده:آروزی صبر برای بازماندگان...

مانی رهنما: دریانوردان عزیزمون هم ما رو تنها گذاشتند و رفتند. بسیار غمگینم براشون و خانواده‌هاشون. ایران تا کجا میخواد تو دنیا بی حرمت بشه؟

روزبه بمانی: داره ميسوزه دريا قطره قطره داره كم ميشه از اعماق ريشه نگاه كن پيش چشماي يه دنيا يه دريا با يه كشتي غرق ميشه.............. تسليت به خانواده هاي داغدار

منبع: موسیقی ما
لینک کوتاه مطلب
14 ژانویه 2018 2,695 0
نظرات
دانلود آهنگ جدید | پرشین سانگ