لذت از زندگی را باید در شاد کردن دیگران جست

لذت از زندگی را باید در شاد کردن دیگران جست

لذت از زندگی را باید در شاد کردن دیگران جست

«لوریس چکناواریان» آهنگساز، رهبر ارکستر و از اعضای موسسه هنرمندان پیشکسوت، در آستانه سال نو میلادی، در ساختمان جدید این موسسه حضور یافت و با مدیرعامل آن دیدار کرد.

به نقل از روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، چکناواریان در ابتدای این دیدار، ضمن تبریک سال جدید میلادی به هموطنان مسیحی خود، از این‌که این موسسه با جابه‌جایی به ساختمان جدید، مراحل رشد خود را به‌خوبی طی می‌کند، اظهار خرسندی کرد و گفت: من به جامعه هنر، بویژه پیشکسوتان عرصه‌های مختلف هنر تبریک می‌گویم، اینجا سبب دلگرمی و ایجاد احساس خوب برای کهنسالان هنر و جایی برای جمع شدن آن‌هاست.

او ادامه داد: هنرمندان در بسیاری از موارد تازه، سن و سالی که از آن‌ها می‌گذرد، حرفی برای گفتن دارند، ولی نکته اینجاست که گوشی هم برای شنیدن وجود داشته باشد، از خوبی‌های این موسسه آشنایی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنر با هم است که سبب می‌شود هم مخاطبان خوبی برای سخنان خود بیابند هم این‌که چیزهای زیادی از یکدیگر بیاموزند که شاید ماحصل این ارتباط در آینده، تالیف یک کتاب یا تولید آثار هنری جدیدی در زمینه‌های مختلف هنر باشد.

آهنگساز و رهبر ارکستر با مثال زدن سقراط که حتی شب پیش از نوشیدن جام شوکران نیز طلب کتاب کرد تا قبل از مرگ هم چیزی یاد گرفته باشد، موسسه هنرمندان پیشکسوت را مدرسه‌ای بزرگ ارزیابی کرد که نه تنها می‌تواند مورد استفاده نسل جوان هنر کشور قرار گیرد، بلکه می‌تواند برای اعضای خود موسسه نیز نقشی آموزنده داشته باشد، زیرا تا لحظه مرگ هم نباید از آموختن دست کشید.

چکناواریان با اشاره به ساختمان جدید موسسه و کارهای زیربنایی که در آن در حال انجام است، ارزیابی خود را از آن این‌گونه بیان کرد: این ساختمان قابلیت‌های فراوان و بالقوه‌ای دارد که خوشبختانه با حمایت‌های صورت‌گرفته از سوی محمدباقر نوبخت – معاون رییس جمهور – و تلاش دست‌اندرکاران این موسسه به‌زودی شاهد بالفعل شدن آن خواهیم بود، البته من آقای نوبخت را به خوبی می‌شناسم، ایشان همواره حامی فرهنگ و هنر بوده‌اند و با وجود مشغله زیاد در هیات دولت، حضورشان در برنامه‌های هنری مانند کنسرت‌ها پر رنگ و ستودنی است، پس با این اوصاف جای تعجب ندارد که ایشان چنین کاری را برای سپیدمویان هنر انجام داده‌اند، زیرا چنین کاری تنها از چنین شخصیت با فرهنگی برمی‌آید.

او با یاد کردن از بردیا صدرنوری، مشاور نوبخت و رییس حوزه ریاستی و روابط بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه، به‌عنوان یک هنرمند و نوازنده بسیار خوب موسیقی که در حمایت از هنر و هنرمند فروگذار نمی‌کند، گفت: البته نباید در این مسیر از نقش افرادی همچون صدرنوری غافل شویم، آن‌ها می‌توانند در توجه به هنر، الهام‌بخش نسل آینده افرادی باشند که در مناصب بالای مدیریتی و دولتی قرار می‌گیرند.

سازنده «اپرای رستم و سهراب» ادامه داد: هموار حس زنده بودن و لذت از زندگی را باید در شاد کردن دیگران جست، هنرمند عاشق کار خود است و تشویق مهم‌ترین بخش روحیه دادن به او است، بدون شک کارهایی از قبیل برگزاری مراسم تجلیل برای متولدان هر ماه یا سفرهای گروهی به نقاط مختلف کشور، در این امر بسیار موثر خواهد بود.

وی با اشاره به پاتوقی که برای هنرمندان پیشکسوت در ساختمان جدید موسسه به‌وجود آمده است، افزود: همین که هنرمند بدون مباحث اداری و رسمی، به‌شکل سرزده و بدون هماهنگی قبلی و پرداخت هیچ‌گونه هزینه‌ای می‌تواند انفرادی یا گروهی به این مکان بیاید و از خدمات آن بهرمند شود، جای خوشحالی دارد. گذشته از این‌که با پایان یافتن مراحل نوسازی طبقه اول، گالری، سالن همایش چند منظوره و استودیوی صدای این مجموعه مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت و دغدغه هنرمندان کهنسال زیادی برای انجام امور حرفه‌ای از بین خواهد برد که بسیار ارزشمند است. امیدوارم هرچه سریعتر شاهد اتمام مراحل نوسازی ساختمان و افتتاح آن باشیم.
لینک کوتاه مطلب
27 دسامبر 2016 3,167 0
نظرات
دانلود آهنگ جدید | پرشین سانگ