فراخوان اولین جشنواره موسیقی دانشجویی صبا منتشر شد

فراخوان اولین جشنواره موسیقی دانشجویی صبا منتشر شد

فراخوان اولین جشنواره موسیقی دانشجویی صبا منتشر شد
رییس اولین جشنواره موسیقی دانشجویی «صبا» ضمن اعلام انتشار فراخوان این دوره از جشنواره، جزییات تازه ترین رویداد مرتبط با موسیقی دانشجویان را تشریح کرد.

حمیدرضا دیبازر آهنگساز، مدرس دانشگاه و رییس اولین جشنواره موسیقی دانشجویی «صبا» در گفتگو با خبرنگار مهر درباره جزییات برگزاری این جشنواره اینگونه توضیح داد: این جشنواره به عنوان یکی از مهم ترین جشنواره های دانشجویی سال های اخیر با مرکزیت گروه موسیقی دانشگاه هنر به همت دانشجویان و حمایت کادر علمی دانشکده موسیقی دانشگاه هنر برگزار می شود و طبق برنامه ریزی های انجام گرفته هم دانشجویان هم علاقه مندان به موسیقی در سراسر کشور می توانند با مطالعه فراخوان جشنواره اقدامات لازم را برای حضور در این رویداد انجام دهند.

وی ادامه داد: معتقدم این جشنواره یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین رویدادهای موسیقی مرتبط با دانشجویان است که به واسطه حضور جمعی از بهترین مدرسان موسیقی نویدبخش یک اتفاق مستمر است که متناسب با زیرساخت های موسیقی تاثیر زیادی در عرصه موسیقی علمی کشور خواهد گذاشت. خوشبختانه تا به امروز همه کار به لحاظ پشتیبانی های مالی و معنوی به درستی انجام گرفته و امیدوارم شرایط به گونه ای باشد که شاهد یک رویداد قوی و محکم در عرصه موسیقی باشیم.

به گفته وی، چارچوب جشنواره طوری طراحی شده که تا حد امکان سبک‌ها و نگرش‌های مختلف موسیقی را پوشش دهد و دانشجویان فعال و توانمند در عرصه‌های موسیقی را هر سال گرد هم آورد.

مدیر دانشکده موسیقی دانشگاه هنر با اشاره به اهداف برپایی جشنواره موسیقی دانشجویی «صبا» تصریح کرد: ایجاد تقویمی ثابت و همه ساله برای رقابت حرفه ای و سالم دانشجویان سراسر کشور، تلاش برای پر کردن خلاءهای آموزش آکادمیک موسیقی در کشور، فراهم کردن بستری مناسب در جهت شکل‌دهی فرهنگ موسیقی آکادمیک کشور با معرفی معیارهای معتبر و به‌روز بین‌المللی از طریق بخش‌های رقابتی و همچنین انتقال تجارب پیشینیان و هنرمندان مجرب از طریق برگزاری ورک‌شاپ‌ها و همایش‌های آموزشی، تبیین شعار «پذیرش سلیقه‌های مختلف و شخصی» با در نظر گرفتن استقلال کامل، ایجاد بستری مناسب برای ارتباط مستقیم دانشجویان با یکدیگ و اساتید و هنرمندان معتبر و تشویق فعالان جوان عرصه‌ موسیقی به کار گروهی از جمله اهداف مهم این جشنواره است که امیدوارم بتوانیم به تک تک آنها دست پیدا کنیم.

وی با معرفی ستاد برگزاری جشنواره بیان کرد: هادی مجیدی دبیر جشنواره، احمدرضایی نایب دبیر، محمدرضا تفضلی مشاور علمی جشنواره، عباس مشهدی زاده مشاور هنری، محسن هاشمی رییس شورای سیاستگذاری گروه اجرایی این دوره را تشکیل می دهند. این در حالی است که در بخش رقابتی «آهنگسازی» محمد سعید شریفیان مشاور، کیکاوس فرجی دبیر، در بخش رقابتی نوازندگی موسیقی کلاسیک ربکا آشوقیان مشاور، عماد وشاحی دبیر، در بخش رقابتی «اجرای موسیقی ایرانی» احسان ذبیحی فر مشاور و ساسان زند کریم دبیر بخش، در بخش رقابتی «پژوهش» هومان اسعدی مشاور و پوریا رمضانیان دبیر یاریگر ما در برگزاری جشنواره هستند.

رییس اولین جشنواره موسیقی دانشجویی «صبا» با اشاره به بخش غیررقابتی جشنواره نیز گفت: در این بخش که به دبیری بنده برگزار می شود داود جعفری به عنوان مشاور و در بخش بزرگداشت محمد علی مرآتی مشاور و سجاد پورقناد و محسن کوشکی به عنوان عضو حضور دارند. در بخش مروری بر آثار نیز محمدرضا تفضلی به عنوان مشاور حضور خواهد داشت.

دیبازر با معرفی حامیان اولین جشنواره موسیقی دانشجویی «صبا» بیان کرد: معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه هنر، دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد فرهنگی هنری رودکی، نشر «هرمس»، موسسه فرهنگی هنری «راد نو اندیش»، مدرسه هنر و تبلیغات «ایده» و انستیتو گوته حامیان این دوره از جشنواره هستند که طی روزهای آینده جزییات بیشتر برنامه های آن اطلاع رسانی می شود. در بخش نکوداشت نیز ماجرا به این شکل برنامه ریزی شده که ستاد جشنواره همه ساله برای گرامیداشت هنرمندان برجسته عرصه موسیقی به معرفی و اجرای آثار یک هنرمند پیشکسوت و مروری بر آثار یک آهنگساز می پردازد.

این آهنگساز در پایان صحبت های خود ضمن ارائه متن فراخوان جشنواره از تمامی دانشجویان رشته های تحصیلی خواست تا با مطالعه دقیق فراخوان نسبت به شرکت در جشنواره موسیقی دانشجویی «صبا» اقدامات لازم را انجام دهند.
لینک کوتاه مطلب
27 دسامبر 2016 1,561 0
نظرات
دانلود آهنگ جدید | پرشین سانگ