علیرضا قزوه:‌ شعر انقلاب اهل خودنمایی نیست

علیرضا قزوه:‌ شعر انقلاب اهل خودنمایی نیست

علیرضا قزوه:‌ شعر انقلاب اهل خودنمایی نیست
علیرضا قزوه پیش از ظهر سه شنبه در آیین گشایش ششمین جشنواره بین المللی شعر انقلاب که در آرامگاه حافظ برگزار شد با گرامیداشت حماسه ۹ دی شعر انقلابی را حایز مولفه های بسیاری دانست که یکی از این ها حرمت گذاشتن به افراد است. این شاعر انقلابی با بهره جستن از حافظ شیرازی که اشاره می کند «حق قدیم و عهد درست است»، گفت: موازین شعر انقلاب از بزرگان آن بهره می جوید. قزوه با بیان اینکه شعر انقلاب اهل خودنمایی نیست، حرمت گذاشتن به شاعران انقلابی و حماسی را از وظایف شعر امروز دانست. وی خواستار دفاع از حقانیت شعر انقلاب شد و افزود: شعر امروز انقلاب از داستان، سینما، موسیقی و ... پیشگام تر قرار می گیرد.

مدیر دفتر آفرینش های ادبی حوزه هنری کشور با اشاره به درپیش بودن روز ۹ دی به عنوان رویدادی حماسی، گفت: بعضی در تلاش برای کوچک شمردن آن گام بر می دارند که شاعران انقلابی نباید آن را به فراموشی بسپارند. وی با بیان اینکه بسیاری برای شعر فارسی فدا شدند و سختی کشیدند، عنوان کرد: باید برای شعر انقلاب هم فدا شد و سختی کشید.

آیین گشایش ششمین جشنواره بین المللی شعر انقلاب با حضور شاعرانی از کشورهای لبنان، عرق، پاکستان، سوریه، افغانستان و ایران در آرامگاه حافظ برگزار شد که در آن استاد مجرد از شهر شیراز، عباس باقری از شاعران استان سیستان وبلوچستان و محمد امین الکرخی از کشور عراق به شعرخوانی پرداختند.
لینک کوتاه مطلب
29 دسامبر 2016 2,157 0
نظرات
دانلود آهنگ جدید | پرشین سانگ