رکوردهای فروش بلیت کنسرت‌ در ایران جابه‌جا می‌شود

رکوردهای فروش بلیت کنسرت‌ در ایران جابه‌جا می‌شود

رکوردهای فروش بلیت کنسرت‌ در ایران جابه‌جا می‌شود
ماجرای رکورد فروش تولیدات هنری که در سینمای ایران مرسوم بوده است، این روزها به دنیای موسیقی نیز کشیده شده است و گروه‌های موسیقی نیز در این تب و تاب افتاده‌اند که از رکورد‌شکنی در فروش بلیت به‌عنوان پوششی رسانه‌ای برای اجراهای خود استفاده کنند.

در هفته‌های اخیر شاهد اعلام چند رکورد‌شکنی در فروش بلیت کنسرت‌های مختلف به صورت اینترنتی بوده‌ایم که از این جمله باید به رکورد فروش بلیت‌های کنسرت کیهان کلهر در تهران اشاره کرد. اعلام شده بود که بلیت‌های آذرماه چهار اجرای کیهان کلهر در تالار وحدت در کمتر از نیم ساعت به فروش رسیده است.

نکته قابل تامل و ارزشمند در رکورد‌زنی فروش بلیت‌های کیهان کلهر این است که این کنسرت، بدون کلام بوده است و خبری از هیجان‌های کنسرت چهره‌های موسیقی پاپ در آن نیست. رکورد محمدعلیزاده تا اینجا از همه بیشتر است. روابط‌عمومی اجراهای محمد علیزاده هم بر رکوردزنی اجراهای این خواننده پاپ تاکید دارد. این خواننده موسیقی پاپ، رکورد خودش را نیز امسال شکسته است. به تازگی نیز گروه موسیقی شهاب صادقی اعلام کرده است که رکورد فروش بلیت کنسرت‌های راک در ایران را شکسته‌ است. اعلام شده است که تمامی بلیت‌های شب اول اجرای این گروه در حدود یک ساعت به فروش رسیده است و بلیت‌های شب دوم اجرا نیز تمام شده است. این گروه قرار است روزهای ۹ و ۱۰ دی در سالن اصلی برج آزادی اجرا داشته باشد.

گروه موسیقی شهاب صادقی از سال ۹۳ فعالیت خود را آغاز کرده و اجراهایش همواره با استقبال طرفداران موسیقی راک روبه‌رو شده است. مورد عجیب در این رکوردزنی فروش بلیت اینترنتی، مربوط به اشوان خواننده جوانی است که برای خیلی‌ها باورش دشوار بود. پسری خوش‌صدا ناگهان به هیت‌ترین آهنگ‌های روز موسیقی ایران تبدیل شد و کارش آنقدر بالا گرفت که بدون آنکه آلبومی منتشر کرده باشد، بلیت‌های کنسرتش به سرعت تمام و چندین سانس تمدید شد. اشوان در تعجب برخی‌ها به فروش بلیت‌های کنسرتش در همین حد واکنش داد که بگوید: «مگر دیوانه‌ایم به دروغ بگوییم بلیت‌ها تمام شده است؟» اشوان آنقدر مورد توجه قرار گرفت که دبیر جشنواره موسیقی فجر را نیز وسوسه کرد تا از او برای حضور در جشنواره موسیقی فجر دعوت کند و خاطرجمع باشد که فروش بلیت‌های کنسرت این خواننده، رکوردی جدید برای بلیت‌فروشی سی و دومین دوره جشنواره موسیقی به‌جا بگذارد. رکورد فروش بلیت موسیقی در سال گذشته، بیشتر مربوط به جشنواره موسیقی فجر در بخش اجراهای پاپ بود. گروه پالت نیز پارسال برای فروش بلیت‌های اجرای ۱۵ و ۱۶ اردیبهشت به رکورد فروش در کمتر از دو ساعت دست یافته بود. اما با اتفاق‌های اخیر می‌توان گفت که شاهد رکوردهای هیجان‌انگیز بیشتری خواهیم بود. این مساله با توجه به رونق موسیقی در ماه‌های پایانی سال بیشتر مشهود است

از آنجا که در حال حاضر بخش عمده‌ای از درآمد خوانندگان از طریق برگزاری کنسرت است و دیگر فروش آلبوم و کیفیت زیاد ملاکی نیست و همه‌چیز بستگی به استقبال مخاطبان و تمدید کنسرت‌ها دارد، شاهد مسابقه در رکوردزنی‌ها بین گروه‌های موسیقی خواهیم بود. در سال‌های گذشته رکورد کنسرت مربوط به خوانندگان پاپ از جمله مازیار فلاحی است که رکورد ۲۰ سانس اجرا در سال را داشت. این رکورد را محمد علیزاده در سال گذشته شکست و به رقم ۳۰ اجرا در سال رساند و نکته عجیب اینکه او رکورد خودش را امسال شکست و تا آذرماه این رکورد را به ۳۰ اجرا در سال جدید رساند که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال فراتر از این هم برود. رضا صادقی، احسان خواجه‌امیری، محسن یگانه، بنیامین بهادری و سیروان خسروی از چهره‌های موسیقی پاپ بوده‌اند که در سال‌های قبل در فهرست پرفروش‌ها و رکوردزن‌ها در برگزاری کنسرت قرار داشته‌اند.
لینک کوتاه مطلب
30 دسامبر 2016 2,732 0
نظرات
دانلود آهنگ جدید | پرشین سانگ