راز آشکارا پس از ۲۰ سال منتشر و راهی بازار موسیقی کشور شد

راز آشکارا پس از ۲۰ سال منتشر و راهی بازار موسیقی کشور شد

راز آشکارا پس از ۲۰ سال منتشر و راهی بازار موسیقی کشور شد
بعد از بیست سال اثر جدیدی از «میلاد کیایی» استاد پیشکسوت موسیقی ایران (نوازنده سنتور) با عنوان «راز آشکارا» توسط مؤسسه فرهنگی هنری «رادنواندیش» رونمایی و روانه بازار موسیقی کشور شد.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، عصر دیروز هشتم دی ماه، فرهنگسرای ارسباران شاهد حضور جمعی از هنرمندان سرشناس کشور بود که جهت رونمایی از جدیدترین اثر استاد «میلاد کیایی» با نام «راز آشکارا» که توسط مؤسسه فرهنگی و هنری رادنواندیش تهیه و تولید گردیده است، گرد هم آمده بودند.

در این مراسم ابتدا دکتر «محمد سریر» در مورد خصوصیات منحصر به فرد نوازندگی «میلاد کیایی» و استفاده درست و بجا از ساز سنتور توسط این هنرمند صحبت نمود. سپس «غلامحسین شهریاری» از شاگردان قدیمی «میلاد کیایی» قطعاتی را برای حضار اجرا نمود. پس از آن «هوشنگ کامکار» ضمن قدردانی از نحوه تولید و طراحی این اثر از نقش مؤسساتی که در تولید آثار جدی موسیقی فعال هستند قدردانی و ابراز امیدواری کرد که تولیدکنندگان به جای فکر به سود بیشتر به بازده فرهنگی مطلوب مشغول شوند. وی همچنین صاحبان رسانه را به دقت بیشتر در درج اخبار و گزارشات صحیح موسیقی و همچنین نقد علمی آثار موسیقی دعوت کرد. پس از صحبت های این هنرمند یکی از شاگردان نوجوان میلاد کیایی با نام صدرا پیشدادی قطعاتی را در آواز افشاری با ساز سنتور اجرا نمود. سپس اهدا لوح تقدیر با امضا معاونت هنری وزارت ارشاد و جایزه از طرف مؤسسه هنرمندان پیشکسوت توسط سید عباس عظیمی صورت گرفت. بعد از آن بردیا صدرنوری با ساز پیانو آهنگ هایی از گیلان را اجرا و تقدیم به میلاد کیایی نمود. سپس رضا مهدوی از تأثیر ساز میلاد کیایی بر سنتورنوازی و اهمیت درک درست از معنی موسیقی توسط این هنرمند و موسیقی او سخن گفت.

رونمایی از آلبوم «راز آشکارا» قسمت بعدی این مراسم بود. در پایان نیز استاد کیایی به اتفاق خانم نازنین پدرثانی که در آلبوم راز آشکارا ایشان را همراهی نموده اند، قطعاتی را برای حاضرین اجرا نمودند.

استاد نادر گلچین، دکتر محمد سریر، احمد وثوق احمدی، هوشنگ کامکار، رضا مهدوی، پری ملکی، بردیا صدرنوری، ناصر ایزدی، علی امیرقاسمی، قدرت اله گیاهی، محمد دولو، شهرام صارمی، حمیدرضا عاطفی، کاظم افرندنیا، بهمن فردوسی، عباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت و فرهنگ جولایی از جمله هنرمندان حاضر در این مراسم بودند.
لینک کوتاه مطلب
29 دسامبر 2016 2,129 0
نظرات
دانلود آهنگ جدید | پرشین سانگ