جزئیات جدیدترین آلبوم سالار عقیلی

جزئیات جدیدترین آلبوم سالار عقیلی

جزئیات جدیدترین آلبوم سالار عقیلیآلبوم «راز خیام» به آهنگسازی امیرحسین طریقت با صدای سالار عقیلی اواخر ماه جاری در بازار موسیقی کشور منتشر می‌شود.

امیر حسین طریقت درگفتگویی درخصوص این اثر گفت: تقریبا از سال نود کار بر روی رباعیات خیام را به دلیلی که احساس می‌کردم کمتر به آن توجه شده، آغاز کردم. بر اساس ساز بندی متفاوتی متشکل از یک کوارتت کلاسیک در کنار سازهای ایرانی، قطعات را نوشتم. در ادامه پس از صحبت‌های اولیه با بهزاد عبدی، تصمیم گرفته شد تا این قطعات برای ارکستر بزرگ تنظیم شود.

طریقت در ادامه افزود: از ابتدا و پیش از توافق با سالار عقیلی، در آهنگسازی و تنظیم به جای صدای ایشان توجه شده بود. پس از تنظیم اولیه توسط آقای عبدی، سالار عقیلی قطعات را شنید و با یکدیگر به توافق رسیدیم. سپس فرآیند ضبط در استودیو پاپ آغاز شد؛ در میانه کار به دلیل حساسیت بالا با آقای عبدی به نتیجه رسیدیم که موسیقی کار باردیگر توسط ارکستر بزرگ در اوکراین ضبط شود و با تنظیم آقای عبدی برای ارکستر، این قطعات توسط ارکستر ناسیونال اوکراین ضبط شد و درکنار ضبط سازهای ایرانی در داخل کشور، موسیقی کار تکمیل شد.

گفتنی است؛ «راز خیام» دارای شش قطعه به نام‌های سرمست، جهان گذران، ره دور، دست افشان، جام لطیف و اسرار ازل برروی رباعیات خیام است.

در این اثر علاوه بر ارکستر ناسیونال اکراین، نوازندگان ایرانی چون علی طریقت (سه‌تار)، محمد طریقت (دف)، آزاد میرزاپور و هیلا فیض پور (تار)، سینا جهان آبادی (کمانچه)، رضا طریقت (قیچک)، صدا سدیفی و امیرحسین مختاری (قانون)، نوشین پاسدار و آرش سعیدیان (عود) در کنار امیرحسین طریقت آهنگساز و نوازنده سازهای کوبه‌ای به نوازندگی و هنرنمایی پرداخته‌اند.

بهزاد عبدی علاوه بر تنظیم قطعات برای ارکستر، به‌عنوان ناظر ضبط این اثر نیز حضورداشته و صدابرداری آلبوم بر عهده حمید عسگری استودیو پارس و خانه صدا (اکراین، کیف) بوده و میکس و مسترینگ آن در استودیو پاپ و توسط امید اصغری انجام‌شده است.

«راز خیام» متفاوت‌ترین اثر سالار عقیلی با آهنگسازی امیرحسین طریقت و تنظیم بهزاد عبدی به همت موسسه فرهنگی هنری «نای و نی» به مدیریت مهدی کاشی به‌زودی منتشر و در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. همچنین مراسم رونمایی این اثر نیز با حضور عوامل آلبوم برگزار می‌شود.


منبع: رسانه نوا
لینک کوتاه مطلب
30 ژانویه 2018 3,913 0
نظرات
دانلود آهنگ جدید | پرشین سانگ