بیوگرافی سامان

بیوگرافی سامان

امیر ارژنگ کاظمی با نام هنری سامان خواننده آهنگساز موسیقی پاپ ایرانی است

سامان با نام اصلی امیر کاظمی در سال ۱۳۴۶ در تبریز به دنیا آمد. وی یک برادر و دو خواهر دارد و پدرش نیز ارتشی بازنشسته بود.

سامان با خانواده خود 3 سال بعد از انقلاب ازایران خارج و به ترکیه رفتند سامان درترکیه شروع به خوانندگی بازبان ترکی کرد وی به حدی صدایش درسن 13سالگی جذاب ودلنشین بود که یک کاباره درترکیه به وی پیشنهاد البوم و قرارداد با او کرد که با مخالفت پدر سامان مواجه شد بلکه سامان قصد مهاجرت به کانادا را داشت که 27ماه طول میکشید تا ویزای سامان برای رفتن به کانادا اماده شود که درطول این مدت سامان با گروهی که ساخته بود به نوازندگی وخوانندگی ادامه داد تا بعداز 27 ماه به کانادا مهاجرت کرد که از انجا تنها نشینی وغربت نشینی سامان اغاز شد زیرا خانواده وی به آلمان رفتند.

سامان بعداز ورود به تورنتو کانادا 5یا6 ماهی برای راه افتادن زبان وی به انگلیسی تمرین کرد بعداز ان با ورود به کاباره ای در تورنتو صدای زیبای خود را به مردم نشان داد تا بعداز ان به ونکوور رفت و در انجا با اقایی به نام مسعود اشنا شد که وی را به لس انجلس معرفی کرد سامان بعد از ضبط صدای خود و فرستادنش به لس انجلس باعث جلب نظر اقای مسعود یکی ازصاحب کاباره های مطرح لس انجلس شد. که از سامان دعوت کرد به لس انجلس برود تا از این صدای جوان استفاده کند سامان به محض ورود به لس انجلس وکاباره اقای مسعود صدایش مورد تست قرار گرفت که اقای مسعود از عارف خواننده خواست که در تست صدای سامان نظر بده که سامان 5ثانیه نشده بود که میخونده بود که عارف گفته بود بس . اقای مسعود این همون صداییه که اینده داره وبه درد میخوره قراردادو باهاش ببند که بعدا خانم حمیرا هم صدای سامان رو شنیده بود وگفته بود سامان بلبله. سامان از ان دسته خوانندگان بی تظیر ایرانی است که متاسفانه از دنیای موسیقی دور شده است.

وی تاکنون چندین آلبوم و تک آهنگ منتشر کرده و طرفداران زیادی پیدا کرده است.

بازگشت به ایران

امیر کاظمی ملقب به سامان در سال‌های اخیر از جمله خوانندگان کرد که به ایران رفت و آمد داشت و به دنبال مجوز فعالیت بود.
این خواننده لس آنجلسی درباره زندگی و فعالیت در ایران گفت من آدم وطن پرست و وطن دوستی هستم و دلم می خواهد در وطن و کشور خودم فعالیت کنم من نه اهل سیاست هستم و نه با مسائل سیاسی کار دارم ، فقط دوست دارم در کشور خودم برای مردم خودم کار کنم .

وی گفت :من چند سال است به ایران برگشتم و آلبومی آماده کردم و منتظر مجوز وزارت ارشاد هستم.

 

آثار سامان

 

آلبومها

 

آلبوم الهه عشق ۱۳۷۱

پری
الهه عشق
باز میگم عاشقتم
دنیای با تو بودن
ترکم نکن
مرد سرگردون

 

 

آلبوم رهایی ۱۳۷۲

اخم نکن
رهایی
مستم
ایران
دنیا
سرنوشت

 

آلبوم کوچه خاطره ۱۳۷۹

بهار
دیگه رفته
شمعدونی
نامه
روراستی
کوچه خاطره
پدر
من و تو

 

آلبوم اگر تو ۱۳۷۸

گل محمدی
مادر
پری
حدیث
اگر تو
مردم آزار
پرندگان عاشق

 

آلبوم سازش ۱۳۸۱

دل
قناری
ناودون
فکر نکنی
برمیگردم
شهرهای ایران
فرودگاه

 

آلبوم فراموشم نکن ۱۳۸۲

آیینه
فراموشم نکن
خواب
آسمون آبی
مهریه
دلم میخواد

 

آلبوم قسم ۱۳۸۴

بهونه
دیدی گفتم
قسم
هوس
دل من ساده نشو
غریب
قفس
مکه

 

آلبوم پشیمون ۱۳۸۷

عشقه عشقه
بازار دل
میخوام که تنها بمیرم
بازم کمه
نمی تونم
بهای عشق
بمیرم واست

 

تک آهنگها

عروس
عزیز جونم
لینک کوتاه مطلب
15 آگوست 2018 73,208 0
نظرات