انتشار ردیف آوازی محمدرضا شجریان

انتشار ردیف آوازی محمدرضا شجریان

انتشار ردیف آوازی محمدرضا شجریان
مدیر موسسه «ماهور» ضمن معرفی برخی از محصولات در آستانه انتشار این مجموعه از عرضه دو آلبوم با عنوان «ردیف آوازی استاد محمدرضا شجریان» به روایت محسن کرامتی و علی جهاندار خبر داد.

سیدمحمد موسوی مدیر موسسه فرهنگی هنری «ماهور» با اشاره به محصولات جدیدی که قرار است در سال جاری روانه بازار موسیقی شود، توضیح داد: «ردیف آوازی استاد محمدرضا شجریان» به روایت و اجرای محسن کرامتی و علی جهاندار عنوان دو مجموعه مجزا است که در ماه های ابتدایی سال جاری روانه بازار موسیقی می شود.

وی افزود: آلبوم «ردیف دوره عالی چپ کوک» استاد فرامرز پایور با اجرای سنتور مینا نیزاری عنوان دیگر محصول موسسه ماهور است که به زودی در دسترس علاقه مندان موسیقی قرار می گیرد.

موسوی به انتشار «مجموعه های ایرانی» از «آرشیو فونوگرام برلین» اشاره کرد و گفت: این اثر مربوط به فعالیت چند ماه گذشته موسسه ماهور و همکاری تعدادی از هنرمندان کشورمان از جمله علیرضا شلویری و محمدرضا شرایلی است که برای اولین بار در ایران استوانه های فونوگراف موسیقایی توسط نماینده آرشیو فونوگراف موزه مردم شناسی برلین تبدیل به مجموعه های دیجیتال شد. بر این اساس آلبرشت ویدمن تکنسین صدا و مدیر آرشیو فونوگراف موزه مردم شناسی برلین با حضور در موسسه فرهنگی هنری ماهور تعدادی از استوانه های فونوگراف موسیقایی به جای مانده از دهه های پیشین موسیقی ایرانی از جمله کلنل علینقی وزیری را برای اولین بار در ایران مجهز به سیستم دیجیتال کرد.

مدیر موسسه فرهنگی هنری «ماهور» درباره فعالیت های دیگر این موسسه بیان کرد: انتشار آثاری چون «ردیف میرزاعبدالله» به روایت نورعلی برومند، «ردیف آوازی» به روایت و اجرای استاد حاتم عسگری، «آوانگاری و تجزیه و تحلیل» تالیف حسین مهرانی، «آموزش نی – دوره ابتدایی» نوشته عبدالنقی افشارنیا، «ردیف استاد ابوالحسن صبا برای سه تار» با تنظیم و اجرای حسین مهرانی و «خط پرگار» با تک نوازی تار علی کاظمی در دستگاه راست پنجگاه و آواز بیات اصفهان نیز جزو برنامه های دیگر ماست که طی ماه های آینده برای علاقه مندان موسیقی ایرانی عرضه می شود.منبع: مهر
لینک کوتاه مطلب
7 آوریل 2017 2,108 0
نظرات
دانلود آهنگ جدید | پرشین سانگ