اجرای مشترک کیهان کلهر و برنده جایزه گرمی

اجرای مشترک کیهان کلهر و برنده جایزه گرمی

اجرای مشترک کیهان کلهر و برنده جایزه گرمی«کیهان کلهر» نوزانده مطرح کمانچه و «تومانی دیابیت» نوازنده مالیایی دارنده جایزه موسیقی گرمی، 16 ستامبر در فستیوال موسیقی «مورگن‌لند» به دونوازی می‌پردازند.

هردوی این نوازنده‌ها که دارای شهرت بین‌المللی هستند قبلا بطور جداگانه در «بیم‌هویز» اجرا کرده‌اند اما اینبار بصورت دونوازی در این سالن به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

کلهر نوازنده کمانچه، ساز زهی آرشه‌ای ایرانی است. کمانچه دارای چهار سیم است. تومانی نوازنده سازی زهی به نام «کورا» است که این ساز زهی دارای 21 سیم است که از روی یک خرک عبور کرده‌اند و این ساز شبیه به «هارپ» یا «چنگ» نواخته می‌شود.

این دونوازی شامل اجرای قطعاتی «فیوژن» یا تلفیقی از دو شیوه نوازندگی کمانچه و کورا است.

کیهان کلهر نوازنده نامدار کمانچه ایرانی سابقه همکاری با محمدرضا شجریان، شهرام ناظری، گروه جاده ابریشم به رهبری یویوما، ارکستر فیلارمونیک نیویورک و نیز با کارگردان فرانسیس فورد کاپولا را در پرونده خود دارد.

تومانی دیابیت یکی از تاثیرگذارترین موزیسین‌های آفریقا است که به درجه استادی ساز کورا رسیده و پیش برنده میراث 70 نسل از این موسیقی است. وی با «یورک» خواننده، گروه فلامنکوی کتاما، و خواننده و گیتاریست علی فارکا توره همکاری داشته است.

بیوگرافی خوانندگان و دانلود آهنگهای جدید ایرانی و اخبار موسیقی ایران در رسانه پرشین سانگ.
لینک کوتاه مطلب
28 آگوست 2016 3,668 0
نظرات
دانلود آهنگ جدید | پرشین سانگ